שאלות ותשובות

אנו נוטים לחשוב כי יהלום הוא אבן, אבל למעשה מדובר בסוג של מינרל אשר עשוי מפחמן דחוס. יהלום הוא המינרל המבריק ביותר והקשה ביותר, ומוגדר כחומר החזק ביותר בטבע, עם דרגה 10 – דרגת הקושי הגבוהה ביותר של משאבי טבע. מבחינת צבע, היהלומים מחולקים לשני סוגים: יהלום לבן ויהלום צבעוני, והוא נחשב כיוקרתי והיפה ביותר מבין אבני החן. רוב היהלומים נמצאים מתחת לפני הקרקע, שם כורים אותם מבטן האדמה. רוב המכרות מצויות בארצות אפריקה, אך ניתן למצוא את משאב הטבע הזה גם במזרח אסיה וברוסיה.
טיב היהלום מחולק לארבעה קריטריונים אשר נקראים בקיצור - The 4 C's. כל אחד מהקריטריונים משפיע על מחיר ועל מראה היהלום, ושקלול של כל הארבעה מגדיר למעשה את ערכו:


Cut – איכות הליטוש
Carat – משקל וגודל היהלום
Color – רמת הצלילות
Clarity – רמת הניקיון (הצחות)
אצלנו בחברת HH רוב היהלומים מיוצרים ברמות הגבוהות ביותר:
רמת ליטוש – Excellent
רמת צלילות (צבע)- D-E-F-G
רמת ניקיון- VS-VVS


בנוסף, משווקת HH יהלומים במגוון גדלים וצורות המתאימים לסוגי תקציב שונים.
הזהב הוא למעשה התשתית עליה אנו משבצים את היהלומים. אנו עובדים עם מגוון של סוגי זהב, כולל זהב לבן, זהב צהוב, זהב אדום ופלטינה. חשוב לדעת שכאשר שקונים טבעת אירוסין למשל, האחוז העיקרי של המחיר הכולל מורכב מעלות היהלום, ופחות ממחיר הזהב שבה.
ישנן מגוון צורות בהן משווקים יהלומים, והן תלויות בסוג הליטוש. על מנת להכיר את סוגי הליטוש, מומלץ להיוועץ עם מומחה בתחום. ב- HH תוכלו למצוא שלל סגנונות ליטוש לפי העדפותיכם ורצונכם. בין היתר, תוכלו להתרשם מסגנונות הליטוש הבאים:


יהלום עגול - Brilliant Cut
יהלום טיפה - Pear-Shape
יהלום אובאל - Oval
יהלום מרקיזה - Marquise
יהלום לב – Heart-Shape
יהלום פרינסס-קאט – Princess Cut
יהלום קושן קאט- Cushion Cut
יהלום אמרלד – Emerald Cut
יהלום רדיאנט – Radiant Cut
ועוד רבים אחרים


היהלומים מגיעים כאמור ממכרות. חשוב לציין בהקשר זה, כי כל היהלומים המשווקים על ידי חברת HH פועלים על פי מסמך קימברלי. מסמך קימברלי שומר על תקינות הסחר, ומונע ניצול של יהלומי דמים באזורי סכסוך.


היהלומים של חברת HH לא עוברים ידיים: אנו מייצרים את היהלום החל מחומר הגלם ועד לרמת השיבוץ בתכשיט - ללא ידיים מתווכות וללא שלבי ביניים, מה שמאפשר ללקוחותינו ליהנות ממחירים אטרקטיביים ולחסוך בכסף. הפערים במחיר הם משמעותיים: רכישה בחברת HH יכולה לחסוך לכם בין 50% עד 70% מהמחיר הכולל, לעומת רכישה מחנות בקניון, למשל. בנוסף, אצלנו תמצאו הן יהלומים והן תכשיטים – הכול במקום אחד!
את איכות היהלום מודדים דרך הגדלה. הסטנדרט הוא לצפות ביהלום בהגדלה של פי 10, ואם לא נמצאים פגמים ברמת הרזולוציה הזו, היהלום נחשב לאיכותי ביותר.


רמת זו נחשבת VS ומעלה, וזו גם האיכות של היהלומים שלנו. באופן עקרוני, קיימים בשוק גם רמות נמוכות יותר הנקראות: SI1, SI2 וגם I1 ו – I2. האיכות נקבעת כאמור גם על ידי הליטוש.


רמות הליטוש הקיימות בשוק הן: Very Good, Good, Fair, Poor Excellent,. בחברת HH הליטוש מבוצע ברמה הגבוהה ביותר – Excellent.
אנו בחברת HH מעצבים את התכשיטים בסגנון "Tailor-Made", ומתאימים אותם לפי צרכי הלקוח. אנו מספקים עיצובים אישיים לפי דרישה, הכול על פי הרצון והחלום שלכם. מלאכת העיצוב נעשית באמצעות בניית מודל בתוכנת 3D והדפסתו במדפסת תלת ממד, מה שמאפשר סטנדרט ליטוש מדויק עד רמת המיקרו-מילימטר.

בנוסף לשיווק יהלומים, אנו משווקים גם אבני חן מסוגים שונים, כולל הסוגים הפופולאריים והאיכותיים בשוק. בין היתר תוכלו למצוא אצלנו:


• ספיר
• רובי
• אמרלד
• אקוומרין
• סיטרין
• אמטיסט (אחלמה)
• בלו טופז
• ועוד רבות אחרות
כשחושבים על אירוסין, חתונה וחיים משותפים – חושבים קודם כל על טבעת יהלום. יהלום הוא כבר מזמן אינו רק יהלום. מדובר בסימבול חוצה תרבויות למחויבות הדדית ועל – זמנית, ולסמל אוניברסאלי לאינטימיות ואהבה. לא מדובר בעוד תכשיט שקונים לבת הזוג, אלא על ביטוי פומבי לקשר ביניכם, ועל כן יש לבחור בו בתבונה.


כל אישה והיהלום שלה: חשוב לזכור כי לכל אישה יש את העדפותיה שלה בנוגע לתכשיטים, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בטבעת האירוסין שלה. לכן לפני שחושבים על תקציב, מחירים, איכות וסוגי יהלום – צריך לחשוב על מי שתענוד אותו. על העדפותיה, תשוקותיה, הסגנון האהוב עליה ועל הדברים שמבטאים אותה.


אצלנו תוכלו למצוא מגוון של טבעות אירוסין מכל סוגי התקציבים והצורות, ולקבל ייעוץ מקצועי וליווי אישי ומסור לקראת הצעד החשוב והמרגש הזה.
תעודה גמולוגית היא סוג של מסמך רשמי אשר אותו כותב מומחה ליהלומים – גמולוג. הגמולוג מבצע בדיקות מדעיות מתאימות במעבדה, ומפרט את מאפייני היהלום, תוך התאמה לסטנדרטים בינלאומיים וגילוי נאות. בחברת HH, כל התכשיטים ללא יוצא מן הכלל מגיעים ביחד עם תעודה גמולוגית רשמית.
אנו מעניקים ללקוחותינו אחריות לכל החיים על המוצר (למעט על יהלום מרכזי). בנוסף, אנו מזמינים את לקוחותינו אחת לתקופה (פעם בחצי שנה עד שנה) להגיע אלינו על מנת לנקות ולחדש את התכשיט, תוך מתן שירות מלא ואדיב. כמו כן, ישנה אפשרות לרכישה טלפונית מאובטחת למי שמעוניין בכך.


התחרטתם? אין בעיה! אנו מעניקים החזר כספי מלא על פי הדרך בה בוצע התשלום - במקרה של תכשיט שנרכש תוך שבעה ימי עסקים, באריזתו המקורית ובמצב חדש. זאת בתנאי שהתכשיט לא נענד ואינו שרוט.
חברת HH ממוקמת בתוך הבורסה ליהלומים ברמת-גן, ובשל נהלי אבטחה מוקפדים, מומלץ לתאם הגעה מראש ולהגיע עם תעודה מזהה על מנת לקבל אישור עלייה לחנות.
אתם מוזמנים, אנחנו מחכים לכם!